aktualności :

Inwestycje Powiatu dofinansowane z funduszy UE i innych źródeł zewnętrznych

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

ul. Kościelna 5b, tel.centrala (33) 875-79-00, (33) 875-78-00

Edukacja

Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Kategoria: Edukacja
Odsłony: 2502

16 listopada 2018 r.  w Krakowie, w gabinecie Marszałka Województwa Małopolskiego, podpisana została, w formie aktu notarialnego, umowa darowizny przekazująca Powiatowi Suskiemu budynek byłego Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych stanowiący obecnie część kompleksu Liceum Ogólnokształcącego w Suchej Beskidzkiej.

Czytaj więcej: Umowa warta 3 i pół miliona
 
Wydział Edukacji i Zdrowia Kategoria: Edukacja
Odsłony: 1817

 

 

 

 

 

W latach 2016-2018 w ramach rządowego programu pn. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” mającego na celu promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży powiat suski jako organ prowadzący uzyskał ze środków budżetu państwa wsparcie finansowe dla następujących szkół:

Czytaj więcej: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
 
Biuro Administracyjno Prawne Kategoria: Edukacja
Odsłony: 2428

Wzmocnienie atrakcyjności oferty edukacyjnej szkół prowadzących kształcenie zawodowe  oraz dostosowanie jej do wymogów rynku pracy są głównym celem projektów pn. ”Kreatywny uczeń – profesjonalista w zawodzie” oraz „Wzmocnienie konkurencyjności uczniów na rynku pracy”, realizowanych w szkołach kształcących zawodowo prowadzonych przez powiat suski.

Czytaj więcej: Uruchomiono Centra Kompetencji Zawodowych
 
Biuro Administracyjno Prawne Kategoria: Edukacja
Odsłony: 3668

30 września 2015 roku w szkołach zawodowych prowadzonych przez powiat suski zakończyła się realizacja systemowego projektu pn. "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce", współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej. Jego głównym celem było podniesienie jakości kształcenia zawodowego i skuteczniejsze powiązanie oferty edukacyjnej szkół z potrzebami rynku pracy.

Czytaj więcej: Zakończenie realizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce
 
Biuro Administracyjno Prawne Kategoria: Edukacja
Odsłony: 2544

 

W roku szkolnym 2017/2018 w zespołach szkół w Suchej Beskidzkiej im. W. Witosa i W. Goetla oraz w ZS im. bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie rozpoczęto wdrażanie projektu pn.„Małopolska Chmura Edukacyjna”. Przedsięwzięcie zakłada m. in. prowadzenie nowatorskich zajęć wykładowych i laboratoryjnych z wykorzystaniem potencjału szkół wyższych z terenu Małopolski w oparciu o infrastrukturę umożliwiającą wirtualne lekcje w czasie rzeczywistym (on - line).

 

Czytaj więcej: Małopolska Chmura Edukacyjna
 
Biuro Administracyjno Prawne Kategoria: Edukacja
Odsłony: 3080

Wśród licznych działań w zakresie oświaty jakie przeprowadzone zostały przez powiat w 2016 roku są zarówno te związane z inwestycjami w strukturę i bazę edukacyjną, jak też takie, które wpisują się w szeroko rozumianą politykę oświatową i realizują jej założenia, co dla władz powiatu jest jednym z priorytetów.

Czytaj więcej: Powiatowa oświata w 2016 r.
 
Biuro Administracyjno Prawne Kategoria: Edukacja
Odsłony: 4998

11 października 2012 roku w Zespole Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia zmodernizowanych pracowni praktycznej nauki zawodu, doposażonych w nowy sprzęt dydaktyczny, w ramach realizacji projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”.

Czytaj więcej: Otwarcie zmodernizowanych pracowni
 

Page 1 of 2

<< Start < poprz. 1 2 nast. > End >>
Jesteś tutaj:   Strona główna Edukacja
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008