Dlaczego warto wybrać naszą szkołę?

Warto wybrać Liceum Ogólnokształcące w Suchej Beskidzkiej, ponieważ nasi uczniowie:
- osiągają sukcesy naukowe:

• Wysoka zdawalność egzaminu maturalnego- 97%

• rok szkolny 2011/2012- finalistka etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, laureatka  Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej, finalista Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Konstytucji, finalista etapu wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, II miejsce w województwie małopolskim w sportowej rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej.

• Przyznawane są stypendia : Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji Narodowej, stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe, stypendia dla szczególnie uzdolnionych.

• Organizowane są liczne konkursy i zawody sportowe wewnątrzszkolne

- osiągają sukcesy sportowe

• Klasyfikacja generalna szkół ponadgimnazjalnych Ligii Narciarskiej MOZN

- I miejsce drużynowo

• Narciarstwo alpejskie – klasyfikacja indywidualna – liga narciarska MOZON

- I  miejsce

• Indywidualne zawody pływackie w województwie małopolskim
  •  - chłopcy- I miejsce

- dziewczęta- II i IV miejsce

• Sztafetowe zawody pływackie

- III miejsce w Małopolsce

• Organizowane są obozy zimowe z naukę jazdy na nartach, obozów letnich z elementami terenoznawstwa, sportów obronnych, szkolenia sanitarnego, strzelectwa sportowego.
  • Zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się nie tylko na hali sportowej ale również na basenie dla klas drugich z nauką pływania, na lodowisku, na stoku narciarskim.

- znają języki obce

• Uczymy się języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, łacińskiego
  • Nauka języków obcych odbywa się w nielicznych grupach wg poziomu umiejętności.
  • Korzystamy z nowoczesnych podręczników i technologii – część lekcji odbywa się z wykorzystaniem tablicy interaktywnej

- rozwijają swoje zainteresowania

• Aktualizowana oferta edukacyjna do zainteresowań  kandydatów oraz oczekiwań rodziców.
  • Uczniowie liceum zdobywają wiadomości nie tylko na lekcjach ale również podczas licznych wycieczek programowych, lekcji w terenie, warsztatów.
  • Czeka na Ciebie w liceum: Grupa teatralna Mojra, wolontariat-zajęcia z biblioterapii na oddziale dziecięcym w Szpitalu Rejonowym w Suchej B., Szkolne Koło PCK, Szkole Koło Sportowe, Szkolne Koło LOK, Spółdzielnia Uczniowska.

- uczą się w komfortowych warunkach

• Systematycznie modernizowana baza szkoły – nowa sala gimnastyczna od 5 lat, od listopada 2012r. powiększenie szkoły o pomieszczenia byłego kolegium językowego, w budowie winda dla uczniów z ograniczeniami  związanymi z narządem ruchu.

- poznają świat

• Prowadzona jest wymiana z : Francją, Niemcami. Podjęcie pierwszych kroków w kierunku wymiany kulturalnej z Chinami. W przygotowaniu wymiana z Chorwacją i Słowenią. Podjęto próby nawiązania wymiany z Portugalią.

- dobrze się czują w szkole

• Wyjazdy na początku nauki w klasach pierwszych na obozy integracyjne.
  • Uczniowie mają zapewnioną opiekę ze strony pielęgniarki szkolnej, pedagogów, wychowawców, wszystkich pracowników pedagogicznych i nie dydaktycznych.

- nigdy nie są głodni

• Stołówka szkolna z pysznymi, domowymi obiadkami, II śniadaniem ( frytki, racuszki, zapiekanki, kolorowe, apetyczne kanapki, sałatki, krokiety, jabłecznik itp. ).
  • Spółdzielnia Uczniowska prowadząca sklepik z napojami i słodyczami
  • automaty z przekąskami i napojami