Wesołych Świąt

 

 

"By anioł podarł każdy dramat
aż do rozdziału ostatniego,
Kładąc na serce pogmatwane
jak na osiołka - kompres śniegu
"

(J. Twardowski)

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy dziecięcej wiary, spokojnej rozmowy, ufnego czekania, głębokiej refleksji i daru szczęścia ofiarowanego najbliższym.

III Przegląd Kolęd i Pastorałek

15.01.2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej. Rozpoczęcie o godzinie 9:00.odbędzie się Przegląd Kolęd i Pastorałek.
Zpraszamy do wzięcia udziału.
 
 
Regulamin
I. Organizator.
Organizatorem przeglądu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej.
 
II. Cel przeglądu:
1. Kultywowanie i popularyzacja ludowych zwyczajów i obrzędów związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Trzech Króli.

Przypominamy

Dni  od 20 grudnia do 4 stycznia 2015r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych  i wychowawczych.
Do zobaczenia w szkole 5 stycznia 2015 roku.
 
Organizacja 19 grudnia 2014r. – piątek
 

  • Uczniowie przychodzą do szkoły na godz.8:00.
  • Przygotowanie sal na spotkanie opłatkowe  z klasą do godz.8:45.
  • Przejście z krzesłami na halę  sportową na apel.
  • Godz.9:00-apel.
  • Po apelu – spotkania opłatkowe w klasach.

Stypendia wręczone

W czwartek 17 grudnia 2014 r. w Państwowej Szkole Muzycznej w Wadowicach odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Z naszej szkoły stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie osiągnięcia w nauce za rok szkolny 2013/14 otrzymał uczeń klasy II a Michał Droński. Michał uzyskał w ubiegłym roku szkolnym najwyższą w szkole średnią ocen (5,56), reprezentował z sukcesami szkołę w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.

Gratulujemy osiągniętych wyników i wyróżnienia przyznawanego przez Prezesa Rady Ministrów.

„Światy. Podłaźniki. Pająki”

Z przyjemnością informujemy, że klasa 2d (wychowawca:  M. Skawińska) zajęła I miejsce w  kategorii młodzieżowej  w Powiatowym Konkursie Regionalnym „Światy. Podłaźniki. Pająki”.  Uroczystość  wręczenia nagród w Szkole Podstawowej w Zachełmnej  uświetnili swoją obecnością m.in. senator Andrzej  Pająk, starosta suski Józef Bałos i wójt gminy Budzów Jan Najdek. Klasę 2d reprezentowała Magdalena  Stypuła.

Więcej na:  http://www.beskidzka24.pl/artykul,szopki_pajaki_swiaty_i_podlazniki,27686.html

Informacja dla nauczycieli

Formularz odnośnie czasu pracy znajduje się w Drukach do pobrania w Strefie nauczyciela

"Tak, pomagam"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W piątek uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego razem z Caritas organizowali przedświąteczną zbiórkę żywności pod hasłem ,,Tak, pomagam!". Zebrane artykuły trafią do paczek dla osób najbardziej potrzebujących oraz będą przeznaczone na organizację Wigilii dla ubogich. Bożonarodzeniowa zbiórka została przeprowadzona w supermarketach i sieciach handlowych: Biedronka, Tesco, Intermarche, Żabka 12 grudnia 2014r. od 15.00 do 21.00. Wolontariusze z klas: 1d, 3c, 3a zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. Młodzież z klasy 3c równocześnie zachęcała mieszkańców Suchej Beskidzkiej do aktywnego włączenia się w ideę pomocy dla najuboższych, rozdając ulotki. Udowodniła, że w wolnym czasie od lekcji, można zrobić coś dla innych! Hojność mieszkańców naszego powiatu zagwarantuje godne święta najuboższym.
Opiekę nad uczniami sprawowała Izabela Korzec, organizatorem licealnej akcji był ks. Piotr Fafrowicz.

Sukces młodych pisarek z naszego LO!!!

 A teraz ...czas na  KRYMINAŁ..

 

 

 

 

 

 

 

 

12 grudnia 2014 roku w Bibliotece Suskiej odbył się Finał XIV edycji konkursu literackiego „Podbabiogórskie Opowieści”, którego tematem przewodnim, był obecnie cieszący się niezwykłą popularnością gatunek literacki  - KRYMINAŁ.  O tym, że mieszkańcy powiatu suskiego nie tylko chętnie czytają kryminały, ale potrafią też stworzyć zagadkową czy mrożącą krew w żyłach historię świadczy ogromna liczba prac, którą zgłoszono do konkursu. Jury w zaledwie 3 tygodnie musiało uporać się z przeczytaniem ponad 1000 stron kryminalnych opowieści. Ze 150 biorących udział w konkursie uczestników, po burzliwych obradach, jury wyłoniło finalistów tej edycji Podbabiogórskich Opowieści.

I Nocny Maraton Filmowy

I Nocny Maraton Filmowy za nami! Noc z 5 na 6 grudnia upłynęła pod znakiem horrorów, które najchętniej wybierała młodzież spośród różnych gatunków filmowych. Mimo to było wesoło i słodko – nauczyciele zadbali o to, by Mikołaj ze swoją świtą zawitał do szkoły tuż po godzinie 24 i obsypał grzeczne dzieci słodkościami.  Organizatorkom imprezy Małgorzacie  Skawińskiej  i Magdalenie  Opidowicz  pomogli chętnie: Beata Chowaniec, Sabina  Zawora, Edyta  Szafraniec,  Anna Szczerba,  Lucjan  Palcar i Michał Tarasek - poświęcili swój czas i spędzili tę noc z młodzieżą.

Galeria

 

PINaP

 

Uczniowie klasy 2F w ramach realizowanego w naszej szkole projektu PINaP(Innowacyjne Nauczanie Przyrody w szkołach ponadgimnazjalnych) 17 listopada odbyli zajęcia akademickie pt. „Oglądając wszechświat cyfrowym okiem” prowadzone przez pracowników Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Strony