Zaduszki Artystyczne

Serdecznie zapraszamy na Zaduszki Artystyczne, które odbędą się 5 listopada 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Suchej Beskidzkiej w klubie młodzieżowym SZCZUR o godzinie 13.15.
W trakcie koncertu poświęconego pamięci nauczycieli naszego liceum uczestnicy: rodzice, nauczyciele, uczniowie wykonają utwory nieżyjących już muzyków, pisarzy i poetów. Imprezę uświetni wystawa fotografii dawnej.

Z poważaniem
Dyrekcja

,,Zdjęcia....Małe okruchy wspomnień, które potrafią ożywić przeszłość"

Nauczycielu, Rodzicu, Uczniu! Jeżeli masz w domu dawne fotografie szkoły, nauczycieli, jej pracowników... wypożycz je! Razem stworzymy niezapomnianą galerię wspomnień podczas Zaduszek Artystycznych! Podpisane zdjęcia zostaw w sekretariacie szkoły lub u nauczycieli języka polskiego.

 

Zajęcia pozalekcyjne

Harmonogram zajęć pozalekcyjnych dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących  w Suchej Beskidzkiej w roku szkolnym 2014/2015

zespół humanistyczny- j. polski+ WOK+ biblioteka

Prowadzący

Rodzaj zajęć

Do kogo są zajęcia skierowane

The English League - zadanie 2

Task 2

Konkurs poetycki - Nienazwane uczucia

,, W moim przekonaniu wyrażanie nienazwanych uczuć jest celem poezji”
( M. Białoszewski )

Powiatowy
Konkurs Poetycki
Nienazwane uczucia
( VIII edycja )
Organizatorzy:
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej
Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs jest organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących oraz Starostwo
Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, przeznaczony jest dla mieszkańców powiatu suskiego,
którzy piszą poezję; zarówno uczniów jak i dorosłych.
2. Prace konkursowe będą oceniane w następujących kategoriach:
I. Uczniowie gimnazjum
II. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
III. Dorośli

XIII Powiatowe Dyktando Ortograficzne

8 października 2014 roku odbyła się kolejna edycja Licealnego Konkursu Ortograficznego, organizowanego przez panią Małgorzatę Skawińską.

Oto jego laureaci:

I miejsce

 Kacper Schnetzer (kl. 1a)

II miejsce

Agnieszka Łoś (kl. 1c)

III miejsce

 Maciej Matejko (kl. 2e)

 

Zwycięzca LKO Kacper Schnetzer reprezentował naszą szkołę  17 października w trakcie XIII Powiatowego Dyktanda Ortograficznego,  organizowanego  przez Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie przy współudziale Starostwa Powiatowego i ZSO w Suchej Beskidzkiej. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: dziecięcej (14 uczestników) i młodzieżowej (17 uczestników). Tekst dyktanda przygotowała  dr Ewa Biłas-Pleszak z Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przewodnicząca jury. W jury zasiedli również: dr Mariusz Pleszak (Uniwersytet Śląski), mgr Małgorzata Skawińska oraz  mgr Izabela Korzec ( nauczycielki języka polskiego  w ZSO w Suchej Beskidzkiej). Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Renata Chudzik – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, prowadzonych przez panią Małgorzatę Wątrobę (GOK w Stryszawie). Dyplomy i nagrody książkowe wręczyli uczestnikom konkursu  Janusz  Kociołek Naczelnik Wydziału Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji Powiatu Suskiego oraz Zuzanna Chaja - wicedyrektor ZSO.

KONKURS „STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ”

 

 

 

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, który polegał na nakręceniu filmu dokumentującego zmiany, jakie dokonały się w Polsce w ciągu ostatnich 10 lat.

 

Troje uczniów z klasy 2f ( Miłosz Peć, Anna Bałos, Wojciech Kubasiak) przygotowało film (wymogiem był czas trwania – 3 minuty), który dokumentuje pracę Pana Piotra Pochopnia z Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie.

Film promowany jest za pomocą unikalnego hashtagu #10latzmian, dzięki któremu można na Facebooku i innych portalach społecznościach podzielić się tym, w jaki sposób przez te 10 lat zmieniło się życie w Polsce.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu: 

https://www.youtube.com/watch?v=o6tOOQ0jSTg

Lekcja na żywo

23 października 2014 uczniowie naszej szkoły wezmą udział w nietypowej lekcji historii – zajęciach prowadzonych na żywo z Muzeum Historii Żydów przez Marię Seweryn i Macieja Orłosia, którzy pokażą wystawę i opowiedzą o kulturze i historii Żydów w Polsce. Lekcja ma przybliżyć, jak na tle historii naszego kraju wyglądało życie polskich Żydów i ich relacje z resztą społeczeństwa.

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej

Podziękowanie

Za to, że wkładasz piękno w moje serce,

     dajesz mi słowa, obrazy, idee, na których

     buduję swoje życie.

Za uśmiech w zanadrzu, zachętę do myślenia,

     poznawania, dociekania.

Za wiarę w to, że wielkie czyny powstają

     z wielkich marzeń.

Za poświęcone mi minuty, godziny,

     lata ………       dziękuję.

 

 

 Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Komisji Edukacji życzą wdzięczni

uczniowie liceum

Strony