Zaduszki Artystyczne

Serdecznie zapraszamy na Zaduszki Artystyczne, które odbędą się 5 listopada 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Suchej Beskidzkiej w klubie młodzieżowym SZCZUR o godzinie 13.15.
W trakcie koncertu poświęconego pamięci nauczycieli naszego liceum uczestnicy: rodzice, nauczyciele, uczniowie wykonają utwory nieżyjących już muzyków, pisarzy i poetów. Imprezę uświetni wystawa fotografii dawnej.

Z poważaniem
Dyrekcja

,,Zdjęcia....Małe okruchy wspomnień, które potrafią ożywić przeszłość"

Nauczycielu, Rodzicu, Uczniu! Jeżeli masz w domu dawne fotografie szkoły, nauczycieli, jej pracowników... wypożycz je! Razem stworzymy niezapomnianą galerię wspomnień podczas Zaduszek Artystycznych! Podpisane zdjęcia zostaw w sekretariacie szkoły lub u nauczycieli języka polskiego.

 

XIII Powiatowe Dyktando Ortograficzne

8 października 2014 roku odbyła się kolejna edycja Licealnego Konkursu Ortograficznego, organizowanego przez panią Małgorzatę Skawińską.

Oto jego laureaci:

I miejsce

 Kacper Schnetzer (kl. 1a)

II miejsce

Agnieszka Łoś (kl. 1c)

III miejsce

 Maciej Matejko (kl. 2e)

 

Zwycięzca LKO Kacper Schnetzer reprezentował naszą szkołę  17 października w trakcie XIII Powiatowego Dyktanda Ortograficznego,  organizowanego  przez Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie przy współudziale Starostwa Powiatowego i ZSO w Suchej Beskidzkiej. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: dziecięcej (14 uczestników) i młodzieżowej (17 uczestników). Tekst dyktanda przygotowała  dr Ewa Biłas-Pleszak z Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przewodnicząca jury. W jury zasiedli również: dr Mariusz Pleszak (Uniwersytet Śląski), mgr Małgorzata Skawińska oraz  mgr Izabela Korzec ( nauczycielki języka polskiego  w ZSO w Suchej Beskidzkiej). Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Renata Chudzik – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, prowadzonych przez panią Małgorzatę Wątrobę (GOK w Stryszawie). Dyplomy i nagrody książkowe wręczyli uczestnikom konkursu  Janusz  Kociołek Naczelnik Wydziału Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji Powiatu Suskiego oraz Zuzanna Chaja - wicedyrektor ZSO.

KONKURS „STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ”

 

 

 

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, który polegał na nakręceniu filmu dokumentującego zmiany, jakie dokonały się w Polsce w ciągu ostatnich 10 lat.

 

Troje uczniów z klasy 2f ( Miłosz Peć, Anna Bałos, Wojciech Kubasiak) przygotowało film (wymogiem był czas trwania – 3 minuty), który dokumentuje pracę Pana Piotra Pochopnia z Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie.

Film promowany jest za pomocą unikalnego hashtagu #10latzmian, dzięki któremu można na Facebooku i innych portalach społecznościach podzielić się tym, w jaki sposób przez te 10 lat zmieniło się życie w Polsce.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu: 

https://www.youtube.com/watch?v=o6tOOQ0jSTg

Lekcja na żywo

23 października 2014 uczniowie naszej szkoły wezmą udział w nietypowej lekcji historii – zajęciach prowadzonych na żywo z Muzeum Historii Żydów przez Marię Seweryn i Macieja Orłosia, którzy pokażą wystawę i opowiedzą o kulturze i historii Żydów w Polsce. Lekcja ma przybliżyć, jak na tle historii naszego kraju wyglądało życie polskich Żydów i ich relacje z resztą społeczeństwa.

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej

Podziękowanie

Za to, że wkładasz piękno w moje serce,

     dajesz mi słowa, obrazy, idee, na których

     buduję swoje życie.

Za uśmiech w zanadrzu, zachętę do myślenia,

     poznawania, dociekania.

Za wiarę w to, że wielkie czyny powstają

     z wielkich marzeń.

Za poświęcone mi minuty, godziny,

     lata ………       dziękuję.

 

 

 Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Komisji Edukacji życzą wdzięczni

uczniowie liceum

Maraton Matematyczny - edycja 2014

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej w dniu 25 października 2014r.  organizuje VII Maraton Matematyczny.
Maraton Matematyczny to rodzaj konkursu, który ma za zadanie popularyzację matematyki wśród młodzieży, rozbudzenie, rozwijanie i kształcenie zainteresowań matematycznych. Dobór zadań i ćwiczeń został tak przemyślany, aby uczył i bawił.  Maraton odbywa się zawsze w sobotę od godziny 8:30  do godziny 15:00. Praca odbywa się w grupach 4‑osobowych i składa się z czterech 45 minutowych etapów.  

Zaproszenie

Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej zaprasza wszystkie mamy uczennic i uczniów  klas II liceum ogólnokształcącego na program edukacyjny pt. „Profilaktyka  chorób narządu rodnego z uwzględnieniem profilaktyki raka piersi”. Szkolenie prowadzić będą wykwalifikowane osoby: lekarz, pielęgniarka, dietetyczka i psycholog. Spotkanie zaplanowane jest na 16 października 2014r.(czwartek) na  godz. 16:00.
Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenie o naborze wniosków o stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych na rok szkolny 2014/2015

Nabór wniosków o przyznanie stypendium na rok szkolny 2014/2015 trwać będzie od 3 do 28 listopada 2014 r.
O stypendium może ubiegać się uczeń/uczennica, który/a łącznie spełnia następujące warunki:
a) uczęszcza do szkoły, znajdującej się na terenie Województwa Małopolskiego,
b) uzyskał/ła średnią z ocen co najmniej 4.0 na zakończenie Gimnazjum.
c) dochód na jednego członka rodziny za rok podatkowy 2013  nie przekracza kwoty 1148 zł netto (1328 zł netto w przypadku dziecka niepełnosprawnego w rodzinie).

Strony