Konkurs poetycki - Nienazwane uczucia

,, W moim przekonaniu wyrażanie nienazwanych uczuć jest celem poezji”
( M. Białoszewski )

Powiatowy
Konkurs Poetycki
Nienazwane uczucia
( VIII edycja )
Organizatorzy:
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej
Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs jest organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących oraz Starostwo
Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, przeznaczony jest dla mieszkańców powiatu suskiego,
którzy piszą poezję; zarówno uczniów jak i dorosłych.
2. Prace konkursowe będą oceniane w następujących kategoriach:
I. Uczniowie gimnazjum
II. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
III. Dorośli

Mam biało - czerwone serce - Licealne Święto Niepodległości

Już po raz 96 uczciliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku patriotyczne uroczystości  miały charakter dwuetapowy. Uczniowie z klasy 2a - 11 listopada zaprezentowali  mieszkańcom powiatu suskiego w kościele pod wezwaniem Nawiedzenia NMP program słowno - muzyczny. Drugim etapem uroczystości był liryczno - muzyczny program, przygotowany dla szkolnej społeczności w dniu 12 listopada 2014r. Młodzież wyświetliła zebranym wyniki sondażu filmowego, przeprowadzonego wśród licealistów.

Zaduszki Artystyczne

Minuta ciszy po umarłych

czasem do później nocy trwa…

   Te słowa W. Szymborskiej stały się mottem Zaduszek Artystycznych, które odbyły się 5 listopada 2014 r. w ZSO w Suchej Beskidzkiej. W spotkaniu wzięli udział dyrektor Jan Zadora i wicedyrektor  Zuzanna Chaja, grono pedagogiczne, emerytowani nauczyciele, rodzice oraz młodzież.

Nie ma takiego życia,

które by choć przez chwilę

SZKOŁA WSPÓŁPRACY

Nasze liceum bierze udział w  przedsięwzięciu „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”.

 To  projekt  Ministerstwa Edukacji Narodowej, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w szkołach i przedszkolach całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami. Projekt skierowany jest także do tzw. „otoczenia szkoły” – pracowników jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych.

W czerwcu 2014 r. podzieleni na trzy grupy (uczniowie, rodzice, nauczyciele) braliśmy udział w specjalnych szkoleniach. We wrześniu przeprowadziliśmy w tych trzech środowiskach debaty i  ankiety, które pozwoliły nam określić, co powinno się zmienić, żeby zarówno nauczyciele, uczniowie, jak i rodzice chcieli się angażować w życie szkoły, byli aktywni, mieli poczucie wpływu i dobrze się czuli w naszej szkole. Wrześniowe warsztaty służyły zaprojektowaniu i wdrożeniu działań, ułatwiających współpracę i większe uczestnictwo rodziców i uczniów w życiu szkoły. Ich wynikiem są m.in.:

- wycieczka do Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Historycznego w Fabryce Schindlera i na film „Miasto 44” dla uczniów, którzy zaangażowali się w obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego; bilety wstępu sfinansowała Rada Rodziców,

Zaduszki Artystyczne, dedykowane zmarłym profesorom naszego liceum; w trakcie koncertu na szkolnej scenie wystąpili uczniowie, rodzice i nauczyciele, prezentując utwory nieżyjących pisarzy i muzyków.

Wspólna praca zaowocuje przygotowaniem indywidualnego, szytego na miarę szkolnego programu aktywnej współpracy (SPAW). Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i czekamy na pomysły kolejnych działań ( można je wrzucać do Skrzynek Pomysłów, które znajdziecie w naszej szkole).

Uwaga!!!

Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących informuje, że dzień 10 listopada 2014 roku (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć.

Informacje o wywiadówce

Dyrekcja ZSO w Suchej Beskidzkiej, przypomina, że  w pierwszym tygodniu listopada zaplanowane są wywiadówki śródpółroczne w poszczególnych klasach.

W przypadku wywiadówek indywidualnych, wychowawcy informują o dokładnym terminie spotkania z rodzicami.

W przypadku, kiedy  rodzice będą uczestniczyć w Zaduszkach Artystycznych przygotowanych przez naszą młodzież w środę o godz.13:15 na które serdecznie zapraszamy Rodziców,  będzie możliwość po tym wydarzeniu artystycznym uzyskania informacji  na temat wyników w nauce swojego dziecka. 

W przypadku, kiedy wychowawca nie organizuje wywiadówki indywidualnej termin wywiadówki w środę 5 listopada 2014r. o godz.16:00.

Dziennik elektroniczny

Zachęcamy rodziców do korzystania z dziennika elektronicznego.

https://uonet.vulcan.net.pl/007721

Instrukcja korzystania z e-Dziennika - pdf

 

Zajęcia pozalekcyjne

Harmonogram zajęć pozalekcyjnych dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących  w Suchej Beskidzkiej w roku szkolnym 2014/2015

zespół humanistyczny- j. polski+ WOK+ biblioteka

Prowadzący

Rodzaj zajęć

Do kogo są zajęcia skierowane

Strony