Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
ROOT» Kategoria: Aktualności Starostwa
Opublikowano: 21 sierpień 2020 Odsłony: 759

INFORMACJA

Starosta Suski uprzejmie informuje, że Ministerstwo Sprawiedliwości wprowadza udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej osobom fizycznym – prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą (samozatrudnienie) niezatrudniającym innych osób w ciągu ostatniego roku.

Nieodpłatna pomoc prawna udzielana jest jako pomoc de minimis, w związku z tym podlega regulacjom przewidzianym w ustawie z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 708).

Przed udzieleniem porady prawnej, podmiot ubiegający się o pomoc powinien wypełnić i dostarczyć do starostwa „Oświadczenie dotyczące pomocy de minimis”. Oświadczenie do pobrania znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej  Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej: https://spsuchabeskidzka.bip.info.pl/ w zakładce "nieodpłatna pomoc prawna".

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościNieodpłatna pomoc prawna-jednoosobowa działalność gospodarcza