aktualności :

ZMIANY W FUNKCJONOWANIU STAROSTWA

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Suskiego!


W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne Polaków, dla zminimalizowania tempa rozwoju epidemii i rozprzestrzeniania się groźnego wirusa, administracja rządowa wprowadza kolejne ograniczenia, które są niezbędne, ale wymuszają poważne zmiany we wszystkich praktycznie sferach naszego codziennego życia.

Mam świadomość tego, że docierają do Państwa za pośrednictwem mediów liczne apele, kierowane zarówno przez władze państwowe, ekspertów, jak i osoby, które bezpośrednio walczą z epidemią, o przestrzeganie wszystkich wprowadzanych ograniczeń oraz zaleceń sanitarnych. Nie muszę więc ich tu przypominać, proszę tylko o ich rygorystyczne przestrzeganie oraz o zrozumienie i tak potrzebną zwłaszcza teraz solidarność.

O Państwa bezpieczeństwo i porządek w powiecie dbają wszystkie nasze służby, z którymi, jako starosta jestem w ciągłym kontakcie. Chciałbym w tym miejscu serdecznie Im podziękować. Myślę, że również w Państwa imieniu, mogę te gorące podziękowania złożyć lekarzom, pielęgniarkom, sanitariuszom i całemu personelowi suskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej, pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej policjantom, strażakom, wolontariuszom oraz wszystkim sumiennie wypełniającym na co dzień swoje obowiązki służbowe i pracownicze.

Dołączam też do apelu dyrekcji suskiego ZOZ-u o wsparcie w tym szczególnym okresie naszego powiatowego szpitala i każdą możliwą pomoc przyczyniającą się do wzmocnienia bezpieczeństwa epidemiologicznego pacjentów oraz personelu (kontakt pod nr tel.: 668-312-898 oraz mailowo: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ).

Szanowni Państwo, nie ustawajmy we wspólnej walce z epidemią, a żyjąc nadzieją, że jej kres nadejdzie już niedługo, pamiętajmy - czas w którym to nastąpi, zależy też od nas samych!

Szczegółowe informacje dotyczące pracy urzędu >>


Z poważaniem
Józef Bałos
Starosta SuskiAktualności Starostwa

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo, w związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 491), kierując się dobrem zarówno petentów, jak i pracowników tut. urzędu od dnia 26.03.2020 r. do odwołania. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej zostaje zamknięte dla petentów i przechodzi w tryb pracy wewnętrznej, oznacza to, że sprawy będą załatwiane wyłącznie telefonicznie, drogą elektroniczną i korespondencyjnie. Wszystkie niezbędne opłaty należy dokonywać przelewem na wskazany numer konta bankowego. Informujemy również, że w godzinach pracy urzędu, na zewnątrz - przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej ul. Kościelna 5b zostanie udostępniona skrzynka podawcza, w której można będzie umieścić wnioski lub inną korespondencję kierowaną do Starostwa. W związku z powyższym zalecamy kontakt telefoniczny, korespondencyjny, za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz systemu e-PUAP. Godziny pracy urzędu: od poniedziałku – do piątku od 7:00 do 15:00 Wprowadzone ograniczenia mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa Państwa i pracowników tut. urzędu. Dodatkowe informacje i aktualności dotyczące pracy Starostwa będą publikowane na bieżąco na stronie internetowej http://www.powiatsuski.pl/

INFORMACJA DLA SENIORÓW

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik uruchomił specjalna inforlinię dla Seniorów – z myślą o tych, którzy potrzebują pomocy w tych trudnych chwilach. Dzwoniąc na infolinię, osoby starsze mogą uzyskać rzetelne informacje, zalecenia i wskazówki, jak odnaleźć się w obecnej sytuacji. Numer telefonu 12 392 11 10 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–17.00

Zmiany w pracy starostwa - aktualizacja

Szanowni Państwo, w związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego na podstawie § 8 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 433), kierując się dobrem zarówno petentów, jak i pracowników tut. urzędu od dnia 23.03.2020 r. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej będzie przyjmowało strony od poniedziałku – do piątku w godzinach od 7:00 – 15:00 zgodnie z wcześniej ustalonymi telefonicznie terminami.

XVI sesja Rady Powiatu Suskiego

XVI sesja Rady Powiatu Suskiego VI kadencji odbędzie się 26 marca 2020 r. o godz. 10:00 w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej przy ul. Kościelnej 5b.

Zmiany w funkcjonowaniu Starostwa

Szanowni Państwo, w związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 491), kierując się dobrem zarówno petentów, jak i pracowników tut. urzędu od dnia 26.03.2020 r. do odwołania. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej zostaje zamknięte dla petentów i przechodzi w tryb pracy wewnętrznej, oznacza to, że sprawy będą załatwiane wyłącznie telefonicznie, drogą elektroniczną i korespondencyjnie. Wszystkie niezbędne opłaty należy dokonywać przelewem na wskazany numer konta bankowego. Informujemy również, że w godzinach pracy urzędu, na zewnątrz - przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej ul. Kościelna 5b zostanie udostępniona skrzynka podawcza, w której można będzie umieścić wnioski lub inną korespondencję kierowaną do Starostwa. W związku z powyższym zalecamy kontakt telefoniczny, korespondencyjny, za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz systemu e-PUAP. Godziny pracy urzędu: od poniedziałku – do piątku od 7:00 do 15:00 Wprowadzone ograniczenia mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa Państwa i pracowników tut. urzędu. Dodatkowe informacje i aktualności dotyczące pracy Starostwa będą publikowane na bieżąco na stronie internetowej http://www.powiatsuski.pl/WYDZIAŁ KOMUNIKACJI Wydział Komunikacji i Transportu zmienia sposób załatwiania spraw związanych z rejestracją i ewidencją pojazdów Informacja telefoniczna dostępna jest w godzinach: 13:00 – 15:00 Umawianie wizyt (pojazdy) - 33 87 57 846 - zawieszone do odwołania Rejestracja pojazdów - tel. 33/ 87 57 844 Inne sprawy związane z pojazdami - tel. 33/ 87 57 843 Prawa jazdy: 33/ 87 57 845 Transport drogowy, Ośrodki szkolenia kierowców, instruktorzy, wykładowcy - tel. 33/ 87 57 841 Stacje kontroli pojazdów, diagności, usuwanie pojazdów z a

III POWIATOWY FESTIWAL NAUKI

W dniach 09 – 11 marca br. po raz trzeci zorganizowany został Powiatowy Festiwal Nauki – inicjatywa, której głównym celem jest promowanie oferty szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat suski. Festiwal odbył się na terenie obiektów Zespołu Szkół im. W. Goetla oraz Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie klas ósmych większości szkół podstawowych z terenu powiatu suskiego, ale gościliśmy także szkoły spoza terenu naszego powiatu z miejscowości: Mucharz, Jaszczurowa oraz Stryszów.  

Nagrody Powiatu Suskiego 2019 przyznane

Od 2013 roku Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej nagradza najlepszych sportowców i trenerów z powiatu za osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej. Od 2016 roku nagrody te są wręczane podczas gali „Sportowiec Roku” podsumowującej plebiscyt portalu Sucha24.pl. Tegoroczna uroczystość odbyła się 10 marca w kompleksie Tequila-Catering w Kukowie.

ZARZĄDZENIE WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa małopolskiego

Zarządzenie Wojewody Małopolskiego  z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa małopolskiego.

Wizyta przdstawiecieli Ministerstwa i Banku Światowego

W dniu 04.03.2020 r. w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej odbyło się spotkanie z przedstawicielami Banku Światowego, Ministerstwa Rozwoju oraz Krakowskiego Alarmu Smogowego.

III Powiatowy Festiwal Nauki

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej zaprasza uczniów klas ósmych szkół podstawowych na III Powiatowy Festiwal Nauki w dniach 9-11 marca br., podczas którego zostanie zaprezentowana oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021.

Powiat na targach MTT we Wrocławiu

W dniach 28 lutego-1 marca 2020 r. we Wrocławiu odbyła się 12. edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i Czasu Wolnego. W halach nowoczesnego Stadionu Wrocław swoje stoiska przygotowali wystawcy z wielu krajów, regionów, gmin, hoteli, obiektów i atrakcji turystycznych oraz biur podróży. Nie zabrakło wśród nich stoiska Powiatu Suskiego - Podbabiogórza.

Podpisano porozumienie LIFE Małopolska

Pan  Starosta   Józef  Bałos  oraz Pan  Wicestarosta  Zbigniew  Hutniczak  w  dniu  2 marca    w gmachu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie podpisali   porozumienie   z  Marszałkiem Województwa   Małopolskiego, partnerami ze świata nauki , samorządami w  sprawie  promocji  odnawialnych źródeł energii  i poprawy efektywności energetycznej  w ramach  projektu  LIFE EKOMAŁOPOLSKA.

XV sesja Rady Powiatu Suskiego

XV sesja Rady Powiatu Suskiego VI kadencji odbędzie się 27 lutego 2020 r. o godz. 12:00 w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej przy ul. Kościelnej 5b.

Rozpoczęto kwalifikację wojskową

12 lutego br. w powiecie suskim rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 11 marca. Zanim Powiatowa Komisja Lekarska przystąpiła do pracy,  odbyło się  krótkie spotkanie inaugurujące z udziałem starosty suskiego Józefa Bałosa, Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Nowym Targu ppłk-a Pawła Wójcika, przewodniczącego Powiatowej Komisji Lekarskiej Leszka Nagórzańskiego.

W 80 rocznicę masowej deportacji na Sybir

10 lutego przypada 80. rocznica rozpoczęcia pierwszej, z czterech masowych deportacji Polaków na Wschód, przeprowadzonych przez władze sowieckie po zajęciu kresów.  

Nowy projekt promocyjny powiatu

30 stycznia 2020 r. podpisana została przez powiat umowa na realizację projektu „Podbabiogórze – aktywnie i na luzie” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 – 2020. Jego głównym celem jest budowa wizerunku i rozpoznawalności leżącego na polsko-słowackim pograniczu Podbabiogórza, jako regionu - marki - o znacznym potencjale przyrodniczym i kulturowym poprzez przeprowadzenie akcji promocyjnych podczas targów turystycznych zarówno wśród touroperatorów, biur podróży jak i turystów indywidualnych oraz opracowanie i wydanie materiałów informacyjnych i produktów medialnych popularyzujących i poszerzających wiedzę o walorach regionu.

Budżet powiatu na 2020 rok uchwalony

Najważniejszym punktem sesji Rady Powiatu Suskiego, która odbyła się 30.01.2020 r. było uchwalenie budżetu na rok bieżący. Zgodnie z obowiązującą procedurą został przygotowany przez Zarząd Powiatu i przyjęty 14.XI.2019. Jego założenia były następnie omawiane na połączonym spotkaniu komisji rady powiatu i raz jeszcze oddzielnie przez komisję budżetową.

,,Nienazwane uczucia” w LO

23 stycznia 2020 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie odbył się finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Poetyckiego ,,Nienazwane uczucia”. Organizatorami, cieszącego się popularnością wśród młodych twórców konkursu są: Starostwo Powiatowe oraz Liceum.  

Informacje i komunikaty

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Wychowawcy, obecna sytuacja związana z zagrożeniem epidemią, konieczność przebywania  w izolacji, w kwarantannie domowej może być trudnym doświadczeniem dla każdego człowieka, wywoływać lęk, frustrację, złość, napięcie, poczucie bezradności, może też powodować zmiany w zachowaniu. Jeżeli obserwujecie u siebie, swoich dzieci lub wychowanków zachowania lub emocje,  które budzą niepokój zachęcamy do skorzystania z telefonicznych konsultacji w naszej Poradni. Poradnia uruchamia od 23 marca 2020 r. konsultacje z zakresu wsparcia w sytuacji kryzysowej, prowadzone przez specjalistów w godzinach pracy Poradni pod numerami telefonów: PPP Maków Podhalański 33 874 26 06 PPP Jordanów 18 267 47 85 Zachęcamy również do korzystania ze strony internetowej Poradni (www.ppp.powiatsuski.pl) i do zapoznawania się z materiałami przygotowanymi przez pracowników dotyczącymi rozwoju dzieci i pracy nad je...
KOMUNIKAT

KOMUNIKAT... Szanowni Państwo, w związk

INFORMACJA DLA SENIORÓW

INFORMACJA DLA SENIORÓW... Wojewoda Małopolski Pio

Zmiany w pracy starostwa - aktualizacja

Zmiany w pracy starostwa - aktualizacja... Szanowni Państwo, w związku

XVI sesja Rady Powiatu Suskiego

XVI sesja Rady Powiatu Suskiego ... XVI sesja Rady Powiatu Suskieg

Zmiany w funkcjonowaniu Starostwa

Zmiany w funkcjonowaniu Starostwa... Szanowni Państwo, w związku

III POWIATOWY FESTIWAL NAUKI

III POWIATOWY FESTIWAL NAUKI... W dniach 09 – 11 marca br. p

Nagrody Powiatu Suskiego 2019 przyznane

Nagrody Powiatu Suskiego 2019 przyznane... Od 2013 roku Starostwo Powiato

  ZARZĄDZENIE WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO  z dnia 11 marca 2020 r.  w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa małopolskiego

ZARZĄDZENIE WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO z dni... Zarządzenie Wojewody Małopol

Wydział Środowiska Kategoria: Informacje i komunikaty

Informujemy, że wyznaczone na dzień 18.03.2020 r. konsultacje w sprawie programu "Czyste powietrze" zostały odwołane. O terminie kolejnych konsultacji poinformujemy w terminie późniejszym.

Zapytania ofertowe i konkursy ofert

ZAPYTANIE OFERTOWE NA DRUK PUBLIKACJI Z DOSTAWĄ (PRZEWODNIK TURYSTYCZNY, FOLDER, FOLDEREK, ULOTKA) W ZWIĄZKU Z REALIZOWANYM PROJEKTEM "PODBABIOGÓRZE - AKTYWNIE I NA LUZIE" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. TERMIN SKŁADANIA OFERT DO 07.02.2020R. GODZ. 15.00. SZCZEGÓŁY W ZAŁĄCZNIKU PONIŻEJ (WP.042.1.10.2019 Z DN. 28.01.2020R.):zapyt_druk 1.pdfUzupełnienie Zapytania ofertowego na druk publikacji z dostawą. Punkt 3. Opisu przedmio...

Poznaj Powiat Suski

Położenie

Powiat suski leży w Beskidach, na południowo-zachodnim krańcu województ

Kalendarz imprez

Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2020 r.STYCZEŃstyczeń – Sucha BeskidzkaG

Mapy

Mapa poglądowa Mapa administracyjna Mapa szczegółowa do pobrania plik

Historia

W okresie wczesnego średniowiecza tereny obecnego powiatu suskiego pokrywa

Informatory turystyczne

- INFORMATORY i FOLDERY »

Informatory o szlakach turystycznych w Powiecie Suskim:

Polski English
Deutsch Française

 

Jesteś tutaj:   Strona główna Informacje i komunikatyCzyste powietrze - konsultacje odwołane
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008